Header Ads

Brian Haughton - Gizlenen Tarih, Kayıp Medeniyetler, Gizli Bilgiler ve Eskiçağ'ın Sırları

GİZLENEN TARİH sağduyu ve açık görüşlülükle son mevcut verileri kullanarak arkeoloji ve alternatif tarih arasındaki boşluğu doldurarak; yalnızca eskiçağ tarihinin en büyük gizemlerini irdelemekle kalmıyor, aynı zamanda Coso Kalıntısı ve Piri Reis haritası gibi alternatif tarihin bazı bilmeceleri ve Mecusilerden Druidlere, Tapınak Şövalyelerinden Woolpit’in Yeşil Çocuklarına gizemli kişiler hakkında düşünmemizi de sağlıyor. Keşfedeceğiniz kırk dokuz gizemden bazıları:

Büyük Sfenks - Bu gizemli anıtla ilgili tartışmalar mistisizm ve arkeolojiyi çarpışma noktasına getiriyor.
Sır Tepesi - Boston’un 40 mil kuzeyine mega bir yapı inşa etmek kimin aklına gelirdi?
Antikythera Mekanizması - Ege Denizi’nde bulunan eski Yunan bilgisayarı.
Bağdat Pili - Ortadoğu’ya ait 2000 yıllık bir elektrikli pil olabilir mi?
Voynich Elyazması - Dünyanın en gizemli kitabı: Hala deşifre edilemedi.
Saba Kraliçesi - İncil’de geçen ünlü Kral Süleyman’la buluşma öyküsünden tanıdığımız bu güçlü hükümdarın gerçek kimliğine dair ipuçları.
Amazonlar - Eski Yunan mitolojisinin acımasız kadın savaşçıları gerçekten var mıydı?
Flores Adalılar - Bir Endonezya adası olan Flores’de yaşayan yeni cüce insan türlerinin hayret verici keşfi.
Yazar hakkında:

Brian Haughton tuhaf ve sıra dışı şeylere ilgi duyan tecrübeli bir arkeologdur. Nottingham (arkeoloji lisansı) ve Birminghman (Yunan arkeolojisi üzerine felsefe mastırı) Üniversitelerinde eğitim aldı. Gizemli insanları konu ettiği Mysterious People adlı internet sitesi üç yılda yarım milyondan fazla insan tarafından ziyaret edildi. Bugün Yunanistan’da yazarlık ve öğretmenlik yapıyor.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.