Header Ads

Robert Gilmore - Bir Zamanlar Evren

Evvel zaman içinde, Evren diye bir şey yokmuş,” diye başladı Masalcı. Sonra bir süre durup düşündü.“Hayır, bu doğru değil,” diye düzeltti söylediğini. “Evvel zaman içinde diyemem, çünkü Zaman ve Mekân, Evren’deki tüm oluşumlar gibi, onunla birlikte başlayıp, onunla birlikte geliştiler.”

Büyük bir dikkatle Masalcıya kulak kesilmiş olan dinleyiciler birbirlerine baktılar. “Böyle bir şey nasıl olabilir, anlamıyorum!” diye haykırdı sonunda Rachel. “Zaman her daim olmak zorundadır. Zaman hep var! Zamanın olmadığı bir durumda, herhangi bir şey nasıl olabilir ki?”

Dünyaca tanınmış fizikçi Robert Gilmore’un kaleminden, Grimm Kardeşler’in masalları kadar fantastik bir evren öyküsü. Her şey nasıl başladı, nasıl gelişti? Atomaltı parçacıklardan kara deliklere, hareketin göreceliğinden galaksilerin oluşumuna kadar merak ettiğimiz her şey fizik biliminin ulaştığı son veriler ışığında bir masal tadında anlatılıyor.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.