Ara
Generic filters

Fyodor Mihayloviç Dostoyevski – Bir Yufka Yürekli


Fyodor Mihayloviç Dostoyevski – Bir Yufka Yürekli

Usta yazar, yufka yürekli, saf ve ölesiye iradesiz, ama delicesine aşık bir gencin yürek parçalayıcı halini korkunç bir tahlil gücüyle anlatıyor.


DOSTOYEVSKİ, Fiyodor Mihayloviç (1821 – 1881) Rus romancıdır. Moskova’da doğdu. Askerî mühendislik eğitimi aldı. Subay oldu. Çara karşı eylemlerinden dolayı Sibirya’ya sürüldü. Petersburg’da vefat etti. Eserlerinde psikolojik çözümlemelere yer verdi. İç çatışmaları başarıyla yansıttı. Çeşitli halk tiplerini, acı çeken, suçlu insanları romanlarının kahramanı olarak seçti. Başlıca eserleri: Roman: İnsancıklar, Suç ve Ceza, Karamazov Kardeşler, Budala, Delikanlı, Ezilenler, Kumarbaz, Ölüler Evinden Anılar, Yeraltından Notlar, Ecinniler Öykü: Öteki, Ev Sahibesi, Bir Yufka Yürekli, Namuslu Bir Hırsız, Beyaz Geceler, Ebedi Koca, Uysal Bir Ruh, Bir Adamın Düşü, Bobok

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.
Gönderiyi Bildir

Bir cevap yazın