Header Ads

Yalçın Küçük - Tekelistan 1 İsimlerin İbranileştirilmesi

İsrail’in Lübnan’a
Saldırısına cevaptır.
Cevapsa,
Yeni olmak zorundadır.
Bu kitabı,
Yazmadım sıktım.
Araplarla
Yan yana sıkıyorum.
Ateş sıkmaya
Çağırıyorum.

Yalçın Küçük’ün en geniş kitleselliğe ulaşmasını sağlayan kült kitabı Tekelistan’ın, üç cilde bölünüp bütün gerekli güncellemeleri ve arındırmaları yapılmış, başından sonuna gözden geçirilerek tamamen yeni, yepyeni bir metne dönüştürülmüş hâlinin ilk cildi.. Sözlüğüyle alanında bir ilki ifâde eden özgün bir kitap.

"İsimlerin İbranileştirilmesi" başlığıyla Org. Büyükanıt’ın soyağacından, kaynayan Ortadoğu’ya bütün güncel tartışmalardaki soru işaretlerini ortadan kaldıran, politikanın - iş dünyasının bütün kilit isimleri hakkında gerekli deşifrasyonları yapan, birçok konuda yeni yollar deneyen, içerisindeki 100 sayfayı aşkın Türk-Yahudi İsim Sözlüğü’yle alandaki çok büyük bir eksikliği gideren ve Yalçın Hoca’nın muhteşem üslûbuyla türkçe zevkini yaşatan muhteşem bir çalışma.

Yayınevimiz için bütün kitaplarını baştan aşağıya düzenleyip yenileyen aydınlık kitaplıkların vazgeçilmez ismi Profesör Küçük, bir buzkıran edasıyla yol açmaya, hiç ummadığımız ânlarda işaret fişekleri çakarak tekeller dünyasının koyu karanlığında yalnız olmadığımızı anımsatıp umut aşılamaya devam ediyor. Tamamen sürpriz bir konuya nüfuz eden 2. cilt ve kitabın yankılarını bir "Kir Teorisi" içinde anlatan 3. cilt en kısa zamanda kütüphânelere yerleşmeye hazır edilip tarafımızdan Türk okurunun beğenisine sunulacaktır.

Yavaşla, fark et; iz bırak...

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

1 yorum: