Header Ads

Elif Karatekin - Biz Devrimci Kadınlar

Bu elinizdeki çalışma, kadınlara, gelece­ğe müdahale etme çağrısıdır. Bir eleştiri ye özeleştiridir. Devrimci kadının kendisiyle sesli tartışmasıdır. Her kadın bu tartışmayı yapmalıdır. Geleneksel kadınla, toplumsal kadınlıkla, öğretilmiş kadınlıkla mücadele etmeden kadın kurtulamaz. Fakat bu müca­dele bireysel değil, toplumsaldır. O halde sömürücü ilişkilere karşı verilen toplumsal mücadelenin yanına, ataerkil ilişkilere karşı verilen toplumsal mücadele eklenmelidir.
Daha önce yazılmış bir dizi makalenin yeniden düzenlenmiş ve büyük oranda yeni­den yazılmış ifadesi olan bu kitap “çarpık kadın bilinci”ne yöneltilmiş etkili bir silaha dönüştürülebilir. Kuşkusuz bu da bir irade işidir. Eğer özgür kadınların bu tartışmayı hakkınca ve misyonlarına uygun tanda geliştirmelerine bir katkı olabilirse; yalnızca bu bile, çalışmanın amacına ulaştığını göste­rir.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

1 yorum: