Header Ads

Belgin Altop - Yardım Et Çözeyim Düğümlerimi (Kadınlar, Erkekler ve Onları İlgilendiren Monolog Öyküler Kitabı)

İlişkinin Monolog-Öyküsünden:

... Kadın ve adam beni önce severek, okşayarak belki günlerdir, belki haftalardır, belki yıllardır büyütmüşler ve hatta şımartmışlardı... Eh ben de 'ilişki' olarak, tamam, bu seferki bambaşka, hiç bitmeyeceğim, ben hep var olacağım, bensiz bu kadınla bu adam yaşayamazlar diye kanardım yine... Hadi, insan evladı kanar da, ben 'ilişki' olarak nasıl her defasında kanarım, işte bunu hiç bilmiyorum. Belki de kanmak, kandırılmak hoşuma gidiyor... Sonra bir şeyler olmaya başladı... Hiç ummazsınız, kadın 'Bir şeyler eksik bu ilişkide' demeye başladı. Nasıl bozuldum! Bende ne eksikti? Benim ne suçum, ne sorumluluğum vardı?..

'Kıskançlık' da Denilen 'Küçük Ölüm'ün Monolog-Öyküsünden:

"'Küçük ölüm'... Bana yazarınız bu ismi taktı. Haksız da değil hani... Elime düşeni küçük küçük, ufacık ufacık, lime ede ede öldürürüm evelallah! Hele romantik ilişkilerde sınır tanımam! Bana birazcık yer açma gafletine düşenin vay haline!..
... Ben 'kıskançlık' olarak bu erkeği öyle bir ele geçirmişim ki benim gönderdiğim tüm otobüslere biniyor, onların götürdüğü tüm uçurum kenarlarına gidip aşağıya doğru ya düşersem korkusuyla ve endişesiyle bakıyor, ödü kopuyor ve zihninde hiç gerçekleşmemiş ve büyük olasılıkla hiç gerçekleşmeyecek olan olayları öylesine yaşıyor ki sanki bunlar olmuş gibi yaşamı hem kendisine hem de 'sevdiğine' zindan ediyor."
... Beni yaşayan kadının içinde bulunduğu durum daha da vahimdir, çünkü o çok daha ayrıntılı senaryolar geliştirebilir zihninde ve bu senaryoları hem yaşar hem yaşatır! Bilen erkek bilir neler çekebileceğini benimle dolu bir kadından!!! Erkeği dünyaya geldiğine pişman eder bu kadın!..

Belgin Altop, Yardım Et Çözeyim Düğümlerimi'nde bir psikolog ve bir öğretim görevlisi olarak kadın-erkek ilişkilerine taze bir yaklaşım getiriyor. Yaşanmış, yaşanan ve yaşanacak deneyimlerin tortusu düğümleri çözmek için Altop, bir dizi "monolog-öykü"yle, çiftlerin monologdan dialoğa geçmesini kolaylaştıracak bir yapıt ortaya koyuyor.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

1 yorum: