Header Ads

Berick Traven - Ölüm Gemisi

B. Traven, gerçek kimliği hakkında çeşitli bilgilerin bulunduğu sırlarla dolu bir yazar.  Türkçe kaynaklarda yaptığım araştırmaların sonucunda çok fazla bilgiye sahip olamasam da 5 Mart 1890’da Chicago’da doğduğu, 26 Mart 1969’da Mexico City’de öldüğü biliniyor. Asıl adının Berick Traven olduğu söylense de bu konuda da farklı düşünceler bulunuyor. Norveçli, Danimarkalı, Alman ya da ABD’li bir denizci olduğu gibi Kaiser II. Wilhelm’in gayr-i meşru çocuğu olduğu ve ona çok benzediği de ileri sürülen iddialar arasında.

Ölümünden sonra elde edilen bilgiler arasında, İsveçli olduğu, gençliğini Almanya'da geçirdiği, anarşist dergilerde bazı yazılarının yayımlandığı ve 1. dünya savaşı sonlarına doğru  uzun süre hapishane de kaldığı (İngiliz hapishanelerinde kaldığı ya da Almanya’da vatan haini suçlamasıyla tutuklanıp ölüme mahkûm edilmek üzereyken son anda kaçıp kurtulduğu) da  yer alıyor.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

1 yorum: