Header Ads

Pierre Lemaitre - Karanlık Kadrolar

Sıradan gerilim kitaplarını unuttun. Hem özgünlüğü hemde orjinal konusuyla yazarın profesyonel kurgusu birleşince ortaya çıkmış bir başyapıt. Ülkenin ekonomik açıdan kötü gidişinden dolayı ve Alain'in kişisel sorunlarından dolayı uzun süredir işsizdir. Bu durum genç adamı oldukça yormuştur. Oldukça yetenekli ve kalifiyelik isteyen bir işi varken birden orta kalmıştır. Uzun süre bir kendine göre saçma sapan işler bulup kısa vadede yapmıştır. Bir gün hiç umudu olmadığı önemli bir yerden aldığı iş başvurusuna cevap her şeyin başlangıcı olacaktır..

Karanlık Kadrolar Hakkında
Her Şeyi Kaybetmeyi Göze Aldığında Kaybedecek Hiçbir Şeyin Yoktur.

Alain Delambre dört yıldır işsiz olduğu için eskiden insan kaynakları müdürü olduğu halde artık becerilerinin çok altında kalan önemsiz işlerde çalışmak zorunda kalır. Başarısızlık hissine ve düşük maaşına bir de patronu tarafından aşağılanmanın utancı eklenmiştir. Mucize eseri büyük bir şirketten teklif aldığındaysa artık her şeyi yapabilecek hale gelmiştir. Ailesine ihanet etmeye, çalmaya, herkesin gözü önünde küçük düşmeye ve hatta şirketin korkunç sınavına girmeye hazırdır: Mülakat yerine bir rehin alma canlandırmasında rol alacaktır. Alain saygınlığını geri kazanmak için tüm ruhunu ve varlığını bu işe adar. Ama işin içinde hile olduğunu ve kandırıldığını anladığında oyun korkunç bir kâbusa dönüşür. Roller değiştiğinde oyunun kurallarını en öfkeli olan koyacaktır.
Karanlık Kadrolar Yorumlar
Bir gerilim romanının vadedebileceği her öğeye sahip.
-Le Magazine Littéraire-

Her bölüm bir koşu yarışına benziyor: Yumruklarınızı sıkıyor, sonucu bekliyorsunuz.
-Le Point-

En iyisini arayanlar için ilmek ilmek işlenmiş bir başyapıt.
-Elle-

Hem tüyler ürperten hem de keyif veren bir roman.
-Le Magazine-

Gerçek bir şaheser.
-L'Humanité-

Dahice kurgulanmış bir gerilim.
-Marianne-

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

1 yorum: