Header Ads

Farhad Daftary - İsmaililer - Tarihleri ve Öğretileri

Hacimce olduğu gibi konu olarak ta oldukça geniş bir kitap. Dr. Daftary’ nin çok fazla kaynak kullanarak, bilimsel alanda revaçta olan fazlasıyla karmaşık bir konuyu ele aldığı İSMAİLİLER adlı bu çalışma, gelecekte değer biçilmez bir başvuru kaynağı olarak yerini hazırlamıştır.
Robert IRVIN, Journal of the Royal Asiatic Society

Daftary, Bu kolay baş edilmez konuyu etkileyici bir ustalıkla ele almış ve hem güvenilir hem de şaşırtıcı bir şekilde okunabilir bir kitap ortaya çıkarmıştır. Daftary’ nin kitabı İSMAİLİLİ tarihiyle ilgili çalışmalarda bir dönüm noktasıdır. Önümüzdeki yıllar için ana başvuru kaynağı niteliğindeki yerini alacaktır.
David O. Morgan, History

Bu gerçekten hem bilimsel hem fiziksel boyutuyla etkileyici bir inceleme.. Öncelikle bir tarih kitabı olsa da, Daftary, İSMAİLİLLER’ in öğretisel gelişimini de göz ardı etmemiştir. Pek çok ikincil kaynağın yanı sıra El Hamidi, El Kirmani ve El Sijistani gibi Ortaçağ’ ın tüm önemli yazarları göz önünde tutulmuştur. Tarihsel ve siyasi gelişmelerin yanında öğretisel gelişmelere de yer verilmiştir.
Lan Richard Netton, The Times Literary Supplement

Daftary, İSMAİLİLER’ in uzun ve karmaşık tarihinin tüm evrelerine ışık tutacak cüsseli bir belge üretmiştir. Paul E. Walker, Journal of the American Oriental Society

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.