Header Ads

Carlos Castaneda - #10 - Sihirli Geçişler

"Benim için dünya esrarengiz - harikulade, ürkütücü, gizlerle dolu, kavranılmazdır o zira; ben senin burada, bu görkemli alemde, bu görkemli çölde, bu görkemli zamanda olmanın sorumluluğunu üstlenmen gerektiğine inanmanı istedim hep. Her bir eyleminin sonucunu hesaba katmayı öğrenmen gerektiğine inanmanı istedim; zira sen burada kısa - aslında, onun tüm görkemlerine tanık olamayacağın denli pek kısa - bi süre kalacaksın yalnızca."
-Don Juan-

"Carlos Castanedanın kitaplarına sahip olmamız inanılmaz bir şans. Tümü ele alındığında, antropoloji biliminin ürettiği en iyi yapıtlardan biridir onlar. Onların bize anlattığı öykü öyle sağlam, betimlemeler öyle capcanlı ki, okudukça ölçüsüzce büyülendim."
-Sunday Times-

"Don Juan, Carlos Castenadaya büyücünün sanatına ilişkin öğretisini bu en erkli ve esrarengiz dersleriyle noktalıyor - aynı anda hem bir tanışma hem de insanı derinden sarsan bir vedalaşma olan bir dizi göz kamaştırıcı görüntüler... Sözcüklerin ardında parıldayan muammalar sizleri tekinsizcesine kavrayacak... sonuna dek capcanlı, kusursuz, ve erk dolu."
-Chicago Daily News-

"Hayret verici güzellikte kitaplar. Hele Ixtlan Yolculuğu, zamanımızın önemli mesajlarından biri."
-Barry Corbert, Book World-

1 yorum: