Header Ads

Carlos Castaneda - #11 - Zamanın Çarkı

Carlos Castaneda, yaşamının otuz yılını eski çağlarda Meksika'da yaşamış olan şamanların dünyasını incelemeye adamış bir antropologdur. Meksikalı Yaqui kızılderilisi şaman don Juan Matus'dan almış olduğu eğitim süresince ve sonrasında konuya ilişkin on kitap yazmıştır.

Bu kitap, o çalışmalardan derlenmiş alıntılardan oluşmakta. kendi içlerinde alıntılar, ne öğretmen don Juan Matus, ne de öğrenci Carlos Castaneda tarafından belirlenmiş olmayan bir süreklilik göstermekteler. Bu bizzat eski çağ Meksikası şamanlarınca harekete geçirilmiş bağımsız bir eğilim gibi duruyor.

Alıntılara ek olarak, Carlos Castaneda'nın kaleme aldığı açımlamalar da kitapta yer almakta. Alıntılar ve açımlamalar birlikte, okurun çok ilgisini çekecek bir fikirler birleşimi oluşturmaktalar.

"Carlos Castaneda'nın kitaplarına sahip olduğumuz için son derece şanslıyız.Bir bütün olarak bu çalışma, antropoloji biliminin bugüne dek ürettiği en yetkin eserlerden birini oluşturuyor."
- NY Times Book Review -

"Carlos Castaneda, çağımızın en etkili ve derin düşünürlerinden biri.Bilgisi, insan bilincinin gelecekteki evriminin kilometre taşlarını döşüyor.Hepimiz ona teşekkür borçluyuz."
- Deepak Chopra -

1 yorum: