Ara
Generic filters
Can Şafak – Necmettin Bir Devrimcinin Hatırası

Can Şafak – Necmettin Bir Devrimcinin Hatırası

Download
FileAction
WoSVa_e2PKS5HADownload

Dosya sayısı birden fazla olduğunda sayfanın altında mevcut dosyalar listesinden indirin.
  • Version
  • Download 48
  • Dosya Sayısı: 1
  • Oluşturma: 2024/07/08
  • Güncelleme: 2024/07/04

Bu kitap, hem Aliağa Rafineisi’nin kapısında daha gev başla başlamaz vuulaak 26 yaşında öldüülen Necmettin Giitlioğlu’nun kısacık ama dopdolu hayatının hem de bi dönemin kitabıdı. Yaptığı sözlü taih kayıtlaıyla Necmettin Giitlioğlu ile ilgili hafızaladaki taihi, yazılı taihe aktaan Can Şafak, yazılı kaynaklaa ve bizzat Necmettin Giitlioğlu’nun kaleminden çıkan metinlee, mektuplaa, şiilee ve fotoğaflaa da ye veiyo. Yaza, Necmettin Giitlioğlu’nu daha iyi tanımak ve anlamak için solun, işçi haeketinin, devimci dalganın yükseldiği; Giitlioğlu’nun da içinde olduğu ve onu da şekillendien 1960’lı yıllaı ve 1970’i de belgelele, tanıklala anlatıyo. Giitlioğlu’nun daha çocukken haksızlıklaın kaşısına dikilip Ankaa’dan başladığı, elinde Jack London’ın o çok sevdiği omanı Demi Ökçe’yle gittiği Eeğli Demi Çelik’e, oadan Aliağa’ya uzanan yolu, işçi sınıfının yoludu.
Necmettin, Bi Devimcinin Hatıası, Can Şafak’ın tetemiz dili, titiz, yetkin, hassas ve ayıntılı çalışmasıyla; incecik, upuzun, bi güldü mü içinizi ısıtan, öfkesi çocukla gibi şen, “izin vemezlese, insan hayatında yapacağı en güzel şeyi yapa; dieni” diyen, düşleinin peşinden giden, Demi Ökçe’deki “uçuum insanlaı”yla bilikte en ön saflada yüüyen, gencecik Necmettin Giitlioğlu’nu aamıza getiiyo, geleceğe taşıyo, umut veiyo, yakın taihe, emek taihine ışık tutuyo, işçi sınıfına selam duuyo!

---[www.booktandunya.com]---

Mevcut Dosyalar:

FileAction
WoSVa_e2PKS5HADownload

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir yanıt yazın