Ara
Generic filters

Steve Thayer – Mevsimlik Katil

Minnesota´da, seri halinde cinayet işleyen ve her mevsim değişiminde kadınların boyunlarını kıran bir cani vardı. İlk cinayetten yirmi dört saat sonra, televizyon meteoroloji uzmanı Dixon Bell, bölgeye bir kasırga yaklaştığını halka haber verdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu uyarıyı yapmamış, yalnızca felaketi hisseden Dixon Bell halkını uyarmıştı. Bu şaşırtıcı romanda, orjinal karakterler ve Minnesota havasının ilginç yanlarını bulacaksınız. Dixon Bell, Kanal 7 Sky High Haber Merkezi´nin ilginç bir karakteridir ve aynı yerde çalışıp yanık yüzünü bir maske altında gizleyen Vietnam gazisi Rick Beanblossom´la çatışma halindedir. Rick, kimsenin tanımadığı bir polisten yararlanıp seri cinayetler işleyen katilin peşindedir. Daha sonra, bu ilginç tip, bir zamanlar polis olan güzel Andrea Labore´la çalışmaya başlar. Meteoroloji uzmanı ile yanık yüzlü TV muhabiri, bu güzel kadın için rekabet halindedirler. Ancak bu iki rakip arasında, Dixon Bell´in cinayetlerinden kuşkulu bulunup tutuklanmasından sonra garip bir yakınlık doğar ve Rick, önceleri sevmediği bu adamın masum olduğunu söyleyip bunu kanıtlamaya çalışır.

Steve Thayer, Thomas Harris ve Theodore Dreiser gibi yazarlarla kıyaslanabilecek kadar iyi bir yazar. Fakat, Thayer´in değişik bir stili var. Mevsimlik Katil isimli roman, baştan sona kadar hareket ve kuşku içeriyor. Steve Thayer, hayata, Los Angeles´de bir aktör olarak başlamıştır. Şu anda, doğup büyüdüğü St. Paul, Minnesota´da yaşamaktadır.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

One thought on “Steve Thayer – Mevsimlik Katil

Bir cevap yazın