Ara
Generic filters

The Merck Manual – Hasta Belirtileri Pratik Tanı ve Tedavi Rehberi

Başarılı bir değerlendirme için başlama noktası. The Merck Hasta Belirtileri El Kitabı sağlık çalışanlarının hastalarını daha doğru değerlendirebilmelerine ve belirtilerini iyileştirmek için tedaviye başlamalarında yönlendirici olabilecek öz ve kolay erişilebilir bir kaynaktır. Alfabetik dizini bilgi aramada kolaylık sağlayan bir özelliğidir. Açık anlatımı kullanma kolaylığı ve olağan belirtilerin ayrıntılı olarak ele alınması klinik rotasyonlarını yapan tıp öğrencileri klinik hemşireler ve yardımcı sağlık personeli için de iyi bir kaynak oluşturmaktadır. Ayrıca klinisyenler için de mükemmel bir hatırlatıcı kabul edilir.

Sık karşılaşılan 88 belirtinin etiyolojisi değerlendirmesi ve tedavisi.

Etiyoloji hem sık karşılaşılan hem de daha seyrek görülen belirtileri ve herbiri için bunları düşündüren bulguları kapsar.

Değerlendirme hastanın öyküsü fizik muayenesi bulguların yorumlanması ve testlerle ilgili yönlendirici özellikleri sunmaktadır.

Tedavi ilaçlar ve dozları dahil sık kullanılan tedaviler konusunda yönlendirici bilgileri içermektedir. Kilit noktalar ise her bir belirti için değerlendirme ve tedavi bilgilerini özetlemektir.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

One thought on “The Merck Manual – Hasta Belirtileri Pratik Tanı ve Tedavi Rehberi

Bir cevap yazın