[wd_asp id=1]

Alphonse Karr – Ihlamurlar Altında

Alphonse Karr güzel yazmak ve yazdığı şeyleri can sıkmadan okutmak kudretini haiz bir muharrirdi. Ölümüne kadar evvelâ Figaro gazetesi muharrirliğini sonra da müdürlüğünü yapmıştı. En meşhur eseri “Ihlamurlar Altında” yazdığı romandır ki hemen her dile tercüme edilmiş ve Fransız edebiyatında ölmez eserler sırasına geçmiştir. Her sınıf halk tarafından çok okunmuş ve tanınmış bu pek güzel romanın deruni ve samimî bir aşkın bütün heyecanları, sevinçleri ve ıztırapları o kadar kuvvetli ve ahenkli bir üslûpla tasvir edilmiştir ki okuyanın gaşyolmaması mümkün değildir.
Ihlamurlar altında romantizmin güzel bir nümunesidir. Son yılların ve asrî hayatın sert ve maddî tasvirlerinden bıkmış olanlar his ve hayalimizi okşayan, düşünce ve ümitlerimizi oyalayan “Ihlamurlar altında” yı şüphesiz çok iyi karşılayacaklardır. (İ. Hilmi Çığıraçan; Yazar Hakkında bölümünden)

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

One thought on “Alphonse Karr – Ihlamurlar Altında

Bir yanıt yazın