Ara
Generic filters
Colm Toibin – Güney

Colm Toibin – Güney

Colm Toibin – Güney

50’li yılların başında, ressam olma dürtüsüne karşı koyamayarak ailesini terk edip İrlanda’dan ayrılan ve İspanya’nın Barselona kentine gelen Katherine Proctor, orada Miguel’le tanışır. İspanya İç Savaşı’na katılmış, anarşik bir eski savaşçı olan Miguel, Katherine’in Barselona’daki yaşamını yönlendiren kişi olur. Onunla yepyeni, bambaşka bir yaşama başlar genç kadın. Ancak geçmiş, onların yakasını bırakmaz. Katherine sevgilisiyle ve resim çalışmalarıyla olan ilişkisini sorgulamak zorunda kalır. Daha sonra tanıştığı Michael Graves ise ona daha önce hiç tanımadığı bir İrlanda’yı sunar.

“Güney” Colm Tóibín’in büyük başarı kazanan ilk kitabı. Klasik bir temaya, yeni ve tutkulu bir duyarlılık getirmeyi bilmiş olan Colm Tóibín, duru ve akıcı anlatımıyla, günümüz İrlanda edebiyatının en yetenekli temsilcilerinden biri.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir cevap yazın