Ara
Generic filters
Carlos Calica Ferrer – Arkadaşım Ernestodan Kumandan Cheye

Carlos Calica Ferrer – Arkadaşım Ernestodan Kumandan Cheye

Carlos Calica Ferrer – Arkadaşım Ernestodan Kumandan Cheye

Ernesto Guevaranın, CHE olmadan önceki son Latin Amerika seyahati…
Genç Ernestonun, Kumandan Che Guevara olma yolunda yaşadığı maceralar ve edindiği tecrübeler ilk kez bu kitapta anlatılıyor. Motosiklet Günlükleri adıyla kaleme alınan ilki gibi, bu seyahat de, Latin Amerikada yeni yeni başlayan toplumsal hareketler hakkındaki bilgilerini pekiştirerek hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir tecrübe oluyor.
Kitapta, Calicanın kişisel albümünden alınan ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış resimler de bulunuyor. Bu resimler sayesinde iki arkadaşın Alta Gracia kentindeki çocukluk yılları ve birlikte gerçekleştirdikleri seyahat daha iyi anlaşılabiliyor.
İki çocukluk ve gençlik arkadaşının ortak dostu ve ilk seyahatinde Ernestoya eşlik eden Alberto Granado, kitaba önsözü ile katkıda bulunuyor ve kelimelerini şu şekilde bitiyor: Teşekkürler Calica, arkadaşımızı hep olduğu ve olacağı gibi, etten kemikten bir adam olarak gösterdiğin bu taze nefesin için.
Bu seyahatten sonra Ernesto Küba devrimine katılacak ve Cheye dönüşecektir

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir cevap yazın