Ara
Generic filters
Doğu Perinçek – Çiller Özel Örgütü – TBMM Susurluk Komisyonu’na Sunulan Dosya ve Belgeler

Doğu Perinçek – Çiller Özel Örgütü – TBMM Susurluk Komisyonu’na Sunulan Dosya ve Belgeler

Doğu Perinçek – Çiller Özel Örgütü – TBMM Susurluk Komisyonu’na Sunulan Dosya ve Belgeler

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Çiller Özel Örgütü dosyasını 3 Ekim 1996 günü
TBMM Başkanlığı’na ve 18 Ekim 1996 günü ise Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e sundu.
Bu dosyada yer alan bilgilerin doğruluğu, 3 Kasım’da Susurluk olayıyla ortaya çıktı.
Çiller Özel Örgütü, ABD-CIA’nın denetiminde…
Örgütün şefleri kimlerden ve hangi gruplardan oluşuyor?
Türkiye ekonomisini eroine bağımlı hale nasıl getirdiler?
Örgütün işlediği cinayetler ve nedenleri…
Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’i kim, neden öldürdü?
Mehmet Eymür-Hiram Abas’tan, Binbaşı Cem Ersever’den;
Mehmet Ağar-Abdullah Çatlı-Sedat Bucak-Hüseyin Kocadağ’a uzanan zincir…
Çiller Özel Örgütü 2013 yılında yeniden Türkiye gündeminde.

“Bu sırlar açıklanırsa millet ayağa kalkar, dünya ayağa kalkar. İnsanlar, milletler birbirine düşer. Türkiye çöker, rejim tehdit altına girer. Herkes altında kalır. Halka halka, zincir zincir, o ülkeden buraya, her gün büyüyerek devam eder.”
Tansu Çiller, 22 Mayıs 1996 tarihinde, TBMM’de, DYP grup toplantısında, Örtülü Ödenek’ten çektiği 500 milyar lirayı nereye harcandığına ilişkin tam olarak bu sözleri söylüyordu.
Çiller’in, MİT’e alternatif bir istihbarat örgütü kurması için görevlendirdiği dönemin DYP’li eski polis şefi Mehmet Ağar’ın, “MİT’ten yararlanamıyoruz. Yeni teşkilat kuralım.” önerisi üzerine kurulan, devletin CIA güdümündeki bazı yeraltı örgütlerinin faaliyetiyle, zamanla ve kısmen Çiller ailesinin özel girişimine dönüşen, bu nedenle Özelleştirilmiş Özel Savaş Örgütü de denilen Çiller Özel Örgütü’nün, kuruluş aşamasından mali kaynaklarına, süreç boyunca yapılan gizli anlaşmalardan, faili meçhul cinayetlere kadar mafya-gladyo-tarikat diktatörlüğündeki 90’lar Türkiye’sinin karanlık yönlerinin tüm boyutlarıyla ele alındığı, Doğu Perinçek’in Çiller Özel Örgütü kitabı Kaynak Yayınları tarafından genişletilmiş yeni haliyle yayımlandı. Perinçek, kitapta eski Adalet ve İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın Çiller Özel Örgütü ile olan bağlantılarından; Tansu Çiller’in eşi Özer Çiller’in uluslararası nükleer madde kaçakçılığına; Abdullah Çatlı ve ekibinin işlediği cinayetlerden, Çiller Özel Örgütü’nün MİT, Emniyet Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bağlantıları ve PKK ile ticaretlerine; Eşref Bitlis suikastından, 1996 yılında meydana gelen Susurluk kazasına uzanan karanlık sürece dair her şeyi tüm gerçekliğiyle bizlere aktarıyor.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir cevap yazın