Ara
Generic filters
Corrado Sinigaglia, Giacomo Rizzolatti – Beyindeki Aynalar

Corrado Sinigaglia, Giacomo Rizzolatti – Beyindeki Aynalar

Corrado Sinigaglia, Giacomo Rizzolatti – Beyindeki Aynalar

Duygularımız ve eylemlerimiz son derece bulaşıcıdır. Birinin ağladığını, güldüğünü, iğrendiğini veya acı çektiğini görünce, bu duyguları bir bakıma paylaşmış oluruz. İyi bir aktör, müzisyen veya sporcunun yeteneklerini en iyi şekilde sergilediğini gördüğümüzde, onlarla aynı deneyimi yaşıyormuş gibi hissedebiliriz. Tüm bunlara rağmen, bu güçlü paylaşma deneyiminin insan beyninde nasıl meydana geldiği ancak çok kısa bir süre önce, ayna nöronların keşfiyle anlaşıldı. Bu çığır açıcı, heyecan verici kuramı paylaşan ve kolayca anlaşılabilir bir üslupla yazılan Beyindeki Aynalar son 50 yılın en büyük bilimsel keşiflerinden birinin öyküsüdür.

“Herkesin anlayabileceği şekilde yazılmış, uzun süredir beklenen bir kitap olan Beyindeki Aynalar’dan anladığımız kadarıyla, bu fikir sağ salim gün ışığına çıkmış gibi görünüyor.”
-Nature-

“Ayna nöronlarının keşfi son on yılların en önemli ve en az bilinen öyküsüdür.”
– V.S. Ramachandran, Beyindeki Hayaletler ve Öykücü Beyin’in yazarı-

“Bu alanla ilgilenen herkesin okuması gereken, seçkin, kolayca okunabilir bir kitap.”
-Metapsychology Online-

“Mükemmel ve neredeyse olmazsa olmaz bir anlatı; merak uyandıran bir okuma, güvenilir, anlaşılır bir üslup.”
-PsycCritiques-

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir cevap yazın