Ara
Generic filters
Mona DeKoven – Fishbane İlişkilerin Nörobiyolojisi

Mona DeKoven – Fishbane İlişkilerin Nörobiyolojisi

Mona DeKoven – Fishbane İlişkilerin Nörobiyolojisi

“Ustaca bir kitap… Kendinizi bu derinlikli ve zarif senteze bırakın.”

DR. DANIEL SIEGEL, Önsözden

“Nihayet, sağlıklı çift ilişkileri hakkında bilimsel olarak bildiklerimizle beynin işleyişine dair öğrendiklerimizi birleştiren, muhteşem ve kolay okunabilir bir kitap! Bu kitabın her uygulayıcının kitaplığında yeri olmalıdır.”
DR. JOHN M. GOTTMAN, Aşk Nasıl Sürdürülür kitabının yazarı

“Bu kitap, okuyucusunu yumuşak adımlarla bir çiftin gündelik sıkıntıları ve zaferlerinin ardındaki bilimsel bilgide gezdiriyor. Böylelikle de çiftlerle çalışan herkesin, çiftlerin psikolojik ve nörobiyolojik serüvenlerini öğrenmelerine ve bunların değerini kavramalarına olanak sağlıyor.”
SUE JOHNSON, Duygu Odaklı Çift Terapisinin (DOÇT) kurucusu ve
Bana Sıkıca Sarıl: Hayat Boyu Sürecek Bir Aşk için 7 Görüşme kitabının yazarı

“Güzellikle işlenmiş bu kitapta Dr. Fishbane, zengin nörobilimsel araştırma bulgularını usta bir çift ve aile terapisti olarak biriktirmiş olduğu paha biçilmez ve engin tecrübesiyle birlikte dokumuştur. Bununla da uygulayıcı yetiştirenlere beynin en yakın ilişkilerimizi nasıl etkilediğini göstermiştir. Gayet kullanışlı uygulama önerileri ve canlı vak’a örnekleri vererek, beynin esnekliğini de hesaba katmak suretiyle, yaşam boyu sürecek sevgi ilişkilerinde meydana gelen etkileşim örüntülerini nasıl biçimlendirip-değiştirebileceğimizi açıklamıştır. O yüzdendir ki, kitabı uygulamalarını derinleştirip-zenginleştirmeleri için hem tecrübeli terapistlere hem de yeni başlayan terapistlere ısrarla öneriyorum.”
DR. FROMA WALSH, Chicago Aile Sağlığı Merkezi Eş-Yöneticisi
Chicago Üniversitesi -Sosyal Hizmet Yönetimi ve Psikiyatri Bölümünde Mose ve Sylvia Firestone Emiretus Profesörü

“Mona Fishbane, nörobiyolojideki yenilikleri kapsamlı bir şekilde incelemiş ve bu çalışmaların çift terapisi açısından doğurgularını titizlikle göstermiştir. Ustalar ustası bir uygulayıcının aklıyla, derinlikli bilgiye sahip bir bilim insanının tecrübesini birleştirmiştir.”

DR. DAN WILE, Amerikan Profesyonel Psikologlar Kurulu Üyesi, İşbirlikçi Çift Terapisinin (Collaborative Couple Therapy) kurucusu, California Üniversitesi Berkeley’de Klinik Profesör ve Balayı Sonrası: Çatışmalar İlişkinizi Nasıl Geliştirebilir kitabının yazarı.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir cevap yazın