Ara
Generic filters
Tempo Dergisi – Bilmeniz Gereken 50 Tablo

Tempo Dergisi – Bilmeniz Gereken 50 Tablo

Tempo Dergisi – Bilmeniz Gereken 50 Tablo

Tempo Dergisi, eylül sayısında “Bilmeniz Gereken 50 Tablo” kitapçığı verdi. Mimar Sinan Üniversitesi’nden Prof. Fuat Acaroğlu ve Sanat Tarihçisi Osman Erden’in danışmanlığında hazırlanan kitapçıkta sanat tarihinin önemli 50 eseri ve onlar hakkında bilgi yer alıyor.
Norveçli ekspresyonist ressam Edvard Munch’un (1863-1944), “Çığlık” adlı eseri, korkan, umutsuz ve karamsar bir insanın yüzüne verdiği ifadedeki mükemmeliğiyle dikkat çeker.

“Sanat, her ne şekilde üretilirse üretilsin, gündemden düşmeyen, yaşamımızın kıvrımlarına yerleşmiş bir tepkidir” diyor, Prof. Fuat Acaroğlu. Kişi, istediği kadar “Ben sanatla ilgilenmiyorum” dese de mutlaka hayatının bir parçasında vardır sanat. Sokakta yürürken, internette gezinirken, kafede otururken bile pek çok önemli sanatçının işleriyle karşılaşmanız mümkün. Peki, bu eserlerin ve sanatçıların ne kadar farkındasınız? Onlar hakkında ne kadar fikir sahibisiniz?
“Çok fazla değil” diyorsanız, bu ay çıkan Tempo Dergisi’nden mutlaka bir tane edinin. Çünkü içinden “Bilmeniz Gereken 50 Tablo” kitapçığı çıkacak. İçinde neler yok ki… Andy Warhol, Wassily Kandinsky, Raffaello Sanzio, Sandro Botticelli, Paul Gauguin, Claude Monet, Pablo Picasso, Edvard Munch gibi, sanatta çeşitli akımlara öncülük etmiş sanatçıların önemli eserleri ve kendileri anlatılıyor. Mimar Sinan Üniversitesi’nden Prof. Fuat Acaroğlu ve Sanat Tarihçisi Osman Erden’in danışmanlığında hazırlanan kitapçıkta sanatçıların çok bilinen işlerinin açıklamalarının yanı sıra, sanatçının hangi akımı benimsediği, hangi sanatçılardan esinlendiği ve diğer önemli işlerinin isimleri de veriliyor.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir cevap yazın