Ara
Generic filters
Ducane Cundioglu – Philo Sophia Loren

Ducane Cundioglu – Philo Sophia Loren

Ducane Cundioglu – Philo Sophia Loren

Müslüman kadının sorunları çağdaş kadının sorunlarıdır. (…) Bugün bazı kadınlarımız arasında özgürlüğün anlamı daha az kadın daha az anne daha az eş olmakla eşdeğerdir. Çünkü evin yerini sokak mutfağın yerini büro anneliğin yerini sekreterlik mahremiyetin yerini teşhir aldıkça kadının erkekleşmesi kaçınılmazdır!

Hiçbir kadın biyolojisinde varolan doğurganlık hassasını başkalarına devredemeyeceği gibi doğurganlığın kendisine bahşettiği annelik gibi diğer hassalarını da devredemez. Modernleşme/dünyevileşme projesinin sözümona eşitlik söylemi kadını erkekleştirmekle kalmadı; dişileştirdi de.

“Doğurganlığından vazgeçen bir dişi”nin aile kurmak isteyen bir erkek tipince değil onun sadece dişiliğinden yararlanmak isteyen bir erkek tipince çekici bulunması gayet tabiidir. Doğurganlığın çekiciliğini kaybetmesi halinde çocuğun annneliğin ve dolayısıyla ailenin de çekiciliğini kaybedeceği muhakkaktır.

Bu sorunlar tartışma kapsamına alınmadıkça ne İslam’ın kadın tasavvuru ne modern dünyada müslüman kadının yeri ne de olması gereken ile olan arasındaki irtibatın sıhhati konuşulabilir. Gerisi laf u güzaftır!

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir cevap yazın

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com