Ara
Generic filters
Zafer Toprak – Cumhuriyet’e Doğru 1919-1923 Özgürlük ve Bağımsızlık yolu

Zafer Toprak – Cumhuriyet’e Doğru 1919-1923 Özgürlük ve Bağımsızlık yolu

Zafer Toprak – Cumhuriyet’e Doğru 1919-1923 Özgürlük ve Bağımsızlık yolu

Cesareti, vizyonu ve küllerinden doğmasına önderlik ettiği bir ülke ile kendisinden sonraki tarihe yön veren Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve O’nun talimatları doğrultusunda ülke ekonomisinin yeniden inşa edilmesinde görev almış bir kurum olarak Türkiye iş Bankası, Büyük Kurucusu’nun doğumunun 125. yılını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş dönemine ait bir sergi ve bu serginin kitabı ile kutlamanın onurunu yaşıyor.
Kurtuluş Savaşımız ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolu, ilk kez gün ışığına çıkacak belgelerle anlatan “Cumhuriyet’e Doğruft 1919-1923 Özgürlük ve Bağımsızlık Yolu Sergisi, Cumhuriyet’in bugünkü mirasçıları ile Bankamızın yakın zamanda müze olarak hizmete açılacak tarihi Yenlcami Şubesi binasında buluşuyor.
Sergi ve sayfalarında onu gelecek kuşaklara taşıyacak bu kitap ile bağımsızlık, özgürlük ve bir ülke kurma yolunda verilen savaşı, özveriyi, yoksunlukları, mucizeleri, eşsiz bir kahramanlık destanını ve onun yılmak bilmeyen liderini bir kez daha anımsayıp, bugün yaşamımızın “olmazsa olmazlarftı arasında yerini almış değerlerin yaratıcılarını minnetle anmamız için fırsat yaratılıyor.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir cevap yazın