Ara
Generic filters

Herbert Heaton – Avrupa Iktisat Tarihi (Cilt 2)

Avrupa son beş yüzyılda oluşturduğu uygarlık formuyla_içinde yaşadığımız dünyayı, tüm boyutlarıyla şekillendirmiş ve şekillendirmekte olan bir kıtadır. Bu mutlak belirleyici uygarlık biçimi, tabii ki, kudretinin özünde bir iktisadi gelişme ve yapılanma sürecine sahiptir. Ne de olsa her şey, ama her şey, en sonunda bir şekilde iktisadiyata yaslanır.
İktisat her ne kadar itibarı teslim edilmesi mutlak olarak gereken bir bilim ise de, tüm toplumbilim disiplinleri gibi, özününde” “TARİH” dediğimiz düşünme ve araştırma uğraşının bir ürünüdür ve kaynağını da ondan alır.

Geçtiğimiz yüzyılın (20. yüzyıl!) en sıkı iktisatçılarından biri olmasının yanında, dünyamızı şekillendiren Avrupa’nın iktisadi tarihine en hakim araştırmacılarından biri olan Herbert Heaton’ın bu ayrıntılı kitabı, aslında içinde yaşadığımız dünyayı iktisat açısından anlaşılır kılmakta eşi bulunmaz bir kaynaktır.

Herbert Heaton’ın Avrupa İktisat Tarihi, Modern Dünya’nın kurucusu olan Avrupa Uygarlığı’nın ve dolayısıyla da Modern Dünya’nın iktisadi tarihinin kapsamlı bir özetini sunmaktadır.

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir yanıt yazın