Ara
Generic filters

Edward Gibbon – Roma Imparatorlugu’nun Gerileyis Ve Cokus Tarihi – 3

[featured_image]
Download
FileAction
VDyff2H7WwZsmADownload
l-ECjiJr-Kp7GwDownload

Dosya sayısı birden fazla olduğunda sayfanın altında mevcut dosyalar listesinden indirin.
  • Version
  • Download 1326
  • Dosya Sayısı: 2
  • Oluşturma: 2023/04/05
  • Güncelleme: 2023/03/06

Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi, kelimelerin ve düşüncelerin tapınağıdır: Derinlikli ve müphem, garip ve beklenmedik köselerde zekâ ve ironinin görüldüğü, iyi değerlendirilmiş dipnotlarla bezenmiş hayranlık uyandıran bir eser.

Gibbon'ın yedi yıllık emeğini çöpe atmayı göze alıp çok defa yeniden yazma girişiminin ardından ilk cilt, basit bir rastlantının ötesinde devrimler için uygun bir iklimde, ABD Bağımsızlık Deklarasyonu’ndan altı ay önce 17 Şubat 1776'da yayınlandı. İlk cildin yayınlanmasından iki ay sonra, Gibbon üvey annesine söyle kendini övmüştür:

“Eserim oldukça iyi karşılandı, yazarlar, dünyaca ünlü kişiler ve hatta üst düzey kadınlar tarafından.” Bir başka deyişle bu eser dünya çapında ilgiye mazhar olmuş, zamanını asan bir tesir bırakmış ve edebiyatımızın yeri sorgulanamaz görkemli bir klasiği olmuştur.

Mevcut Dosyalar:

FileAction
VDyff2H7WwZsmADownload
l-ECjiJr-Kp7GwDownload

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir cevap yazın