Ara
Generic filters

Ergun Hicyilmaz – Turk Kelebegi – Guyan Adasina Surulmus Cemil Beyin Hatirati

[featured_image]
indir
FileAction
jQeWUEyNBtrJfwDownload

Dosya sayısı birden fazla olduğunda sayfanın altında mevcut dosyalar listesinden indirin.
  • Version
  • Download 425
  • Dosya Sayısı: 1
  • Oluşturma: 2023/04/11
  • Güncelleme: 2023/03/06

Henri Charrıêre tarafından yayımlanan Kelebek adlı roman için araştırmalar yapılmış, kitaplar yazılmış, filmler çekilmiş; Ne yazık ki ondan daha destansı bir hikâyeye sahip olan Türk kelebeği Cemil Bey’in hikâyesini “bizden biri” olmasına rağmen bilmiyoruz.

Türk Kelebeği/Guyan Adası’na Sürülmüş Cemil Bey’in Hatıratı bize arka planda kalmış, tarihi bir kahramanımızı tanıtıyor. Polis Cemil Bey’in, istanbul’u işgal eden Fransız askerlerinden birkaçını vurması üzerine uzaklardaki Şeytan adalarına gönderilmesi ve sonrasında yaşadıkları doğal ve akıcı bir dille anlatılıyor.

Tarihi roman tadında olan bu gerçek hikâyede hürriyeti için mücadele eden Cemil Bey’in vatanına, sevgilisine ve ailesine duyduğu büyük özlem ve sevgiye tanıklık edeceksiniz. Buram buram tarih kokan, bir solukta okuyabileceğiniz bir kitap.

Mevcut Dosyalar:

FileAction
jQeWUEyNBtrJfwDownload

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir yanıt yazın