Ara
Generic filters

İlhan Arsel – Şeriat Ve Kadın

[featured_image]
indir
FileAction
slgspKGSz_FXlgDownload

Dosya sayısı birden fazla olduğunda sayfanın altında mevcut dosyalar listesinden indirin.
  • Version
  • Download 550
  • Dosya Sayısı: 1
  • Oluşturma: 2023/04/22
  • Güncelleme: 2023/03/07

"... Dindar ve laik herkesin bu önemli eseri baştan sonra okumasını salık veririm... İrtica ya da gericilik denen davranışın ne kadar 'çağdışı' olduğu bu kitaptan apaçık anlaşılıyor. Son yılların en güçlü birkaç araştırmasından biridir.
- Talât Halman, Milliyet, 15 Şubat 1988

"... İlhan Arsel, din sorunlarını, din kitaplarının incelenmesini ve eleştirilmesini bir uygarlık ölçüsü olarak kabul etti. Ortadoğu uygarlığını, Musevi, Hıristiyan ve İslam kaynaklarını inceledi. Denilebilir ki, hayatını bu konulardaki bilimsel araştırmalara adadı; ürünler verdi. Daha önemlisi... Arsel'in medeni ve fikri cesaretidir..."
-Doğu Perinçek, 2000'e Doğru, 12 Mart 1989

"... Arsel'in kitabı son derece değerli,titiz vir inceleme, araştırma ürünü. Sağlam,dürüst bir bilim adamının değerlendirmesi olarak, sağlam kaynaklara dayalı. Yürekli , daha güzel bir dünya kurulmasına yönelik, ışık tutucu, örnek bir çalışma. Kitap, yüzyılımızın kitabı olacak nitelikte. 'Kadın Hakları' yönünden özellikle..."
- Turan Dursun, 2000'e Doğru, 19 Mart ve 11 Haziran 1989

"... Prof. Arsel, bu kitabında da özgün kaynaklara, Kur'an-ı Kerim'e, hadislere, ayetlere ve İslam kaynaklarına dayanarak, bu kaynaklara yollama yaparak şeriat düzeninde kadının nasıl köle durumuna sokulduğunu anlatıyor..."
- Uğur Mumcu, Cumhuriyet, 6 Nisan 1989

 

Mevcut Dosyalar:

FileAction
slgspKGSz_FXlgDownload

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir yanıt yazın