Ara
Generic filters

Jacques Ranciere, Louis Althusser, Etienne Balibar, Pierre Macherey, Roger Establet, – Kapital’i Okumak

[featured_image]
indir
File
Jacques Ranciere, Louis Althusser, Etienne Balibar, Pierre Macherey, Roger Establet, - Kapital'i Okumak

Dosya sayısı birden fazla olduğunda sayfanın altında mevcut dosyalar listesinden indirin.
  • Version
  • Download 116
  • Dosya Sayısı: 1
  • Oluşturma: 2022/02/22
  • Güncelleme: 2022/02/22

Jacques Ranciere,Louis Althusser,Etienne Balibar,Pierre Macherey,Roger Establet,

Kapital’i Okumak, Marksizmin temel kitabı Kapital’in mantığını tüm keşifleri ve dehasıyla ortaya koyuyor... Bu dupduru ve berrak kaynak suyunun, köprülerin altından akma vaktinin gelip çattığını haykırıyor!
Marx’ın ölümünün üzerinden daha yüzyıl geçmemişti ki onun düşüncesi ve eserleri pek çok bulanıklığın, yanlış yorumlamanın ve yanlış anlamanın nesnesi haline gelmişti. Althusser ve arkadaşları, ENS’de üç yıl süren seminerler boyunca tüm bu yanlış yorumlama, yanlış anlama ve bulanıklıkları Marx’ın düşüncesinden titizlikle ve ustalıkla ayıklayarak, Marx’ın doğru bir okumasının ilk örneklerini ortaya koydular. Elinizdeki kitap, bu seminerlerin toplamıdır ve hiç kuşkusuz tarihe geçen bu benzersiz girişim, 20. yüzyılın temel kitaplarından birini, Kapital’i Okumak, yaratmıştır.
“İnsanlar, kendi susuzluklarını gidermek için ortaya çıkarılmış, ama duydukları dehşet yüzünden tahammül edemedikleri kaynakları sonsuza dek köreltmeye ve toprağın derinliklerine gömmeye şiddetle çalışırlar. Yaklaşık bir yüzyıl boyunca akademik felsefe Marx’ın üzerine ölü toprağı serpti. Aynı zamanda da Marx’ın yol arkadaşları ve ardılları en dramatik ve en acil mücadelelere göğüs germek zorunda kaldılar ve Marx’ın felsefesi onların tarihsel girişiminden, iktisadi, politik ve ideolojik eylemlerinden ve bu felsefeyi öğretmek ve buna rehberlik etmekte kaçınılmaz olan eserlerden adım adım geçti. Bu uzun mücadele döneminde, Marx’ın felsefe fikri, tüm eylemi destekleyen bilgilerin saflığı ve kesinliği için kaçınılmaz olan özgül varoluş ve işleyiş bilinci kurtarılarak tüm kışkırtma ve saldırılara karşı savunuldu.“

Mevcut Dosyalar:

File
Jacques Ranciere, Louis Althusser, Etienne Balibar, Pierre Macherey, Roger Establet, - Kapital'i Okumak

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir yanıt yazın