Ara
Generic filters

Simam Melammu – Aleister Crowley’in Thoth Tarot Destesi

[featured_image]
indir
FileAction
PDFDownload

Dosya sayısı birden fazla olduğunda sayfanın altında mevcut dosyalar listesinden indirin.
  • Version
  • Download 739
  • Dosya Sayısı: 1
  • Oluşturma: 2023/07/08
  • Güncelleme: 2023/05/27

Kehanet ve kart oyunu olarak kullanılan kartların içindeki sembollerin evrenle olan ilişkisini, ilk olarak herhangi birisinin keşfinden sonra tarotun ortaya çıkış tarihi tarotyazarları tarafından gizlenmiş olmalı ki kesin bir tarihte ortaya çıktığını söyleyemiyoruz.
Tarotun bilinen tarihi, ortaya çıkışını ortaçağ sonları olarak göstermektedir. Geleneksel olarak 22 adet büyük arkana ve 56 adet küçük arkana kartından oluşmaktadır. Sembolleri sayesinde evrenle olan ilişkisinden dolayı kehanet kartları olarak kullanılmaya başlanmıştır. İlk olarak ne zaman kim tarafından bu ilişkinin keşfedildiği bilinmemektedir. Küçük arkananın kökeni olarak Orta ve Uzak Asya gösterilir. Büyük arkana kartları 14. Yüzyılda İtalya’da ortaya çıkmıştır. Günümüz tarotundan çok farklı, kart sayısı olarak daha az ve belirgin herhangi bir temele bağlanmayan sembollere sahip, tarota benzer kehanet yöntemleri Çin, Antik Mısır ve Antik Yunanistan’da görülür.

Mevcut Dosyalar:

FileAction
PDFDownload

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir yanıt yazın