Ara
Generic filters

Yordam Edebiyat Bir Solukta Klasikler Dizisi – Anton Pavlovic Cehov – Hayatim

[featured_image]
indir
FileAction
EOO6OY9kOPq0jgDownload

Dosya sayısı birden fazla olduğunda sayfanın altında mevcut dosyalar listesinden indirin.
  • Version
  • Download 349
  • Dosya Sayısı: 1
  • Oluşturma: 2023/06/04
  • Güncelleme: 2023/04/16

Yazar: Anton Çehov
Çevirmen: Nuri Yıldırım

Modern öykü türünde bir ekol oluşturan Anton Çehov’un ilgisi, ömrünün son yıllarında, Rus hayatının sosyal sorunları üzerinde yoğunlaştı. Kapsamlı ve derin bir hikâye olan Hayatım, yazarın olgunluk döneminde kaleme aldığı en çarpıcı eserlerden biridir.

Hayatım’da, taşraya hâkim olan bağnazlık ve ahmaklıktan bunalıp örümcek ağı sarmalından kendini kurtarmaya çalışan Misail Poloznev’in hikâyesi anlatılıyor. Dar kafalı bir mimarın oğlu olan Misail, hiçbir işe yaramayan bir memuriyete kapılanmaktansa hayatını fiziksel emeğiyle kazanarak proleterleşmeyi seçtiği için ailesi ve toplum tarafından dışlanır.

Hayatım (Bir Taşralının Hikâyesi), zamanın eleştirmenleri tarafından Tolstoy ekolü üzerine bir Çehov kritiği olarak değerlendirilmişti. Dokunaklı bir başyapıt olarak düşünsel ve yazınsal değerini bugün de fazlasıyla koruyor.

Mevcut Dosyalar:

FileAction
EOO6OY9kOPq0jgDownload

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir yanıt yazın