Ara
Generic filters

Yordam Edebiyat Bir Solukta Klasikler Dizisi – Anton Pavlovic Cehov – Uc Yil

[featured_image]
indir
FileAction
N1b8An1U_9Iq6gDownload

Dosya sayısı birden fazla olduğunda sayfanın altında mevcut dosyalar listesinden indirin.
  • Version
  • Download 453
  • Dosya Sayısı: 1
  • Oluşturma: 2023/06/04
  • Güncelleme: 2023/04/16

Yazar: Anton Çehov
Çevirmen: Nuri Yıldırım

Çehov’un en güzel uzun hikâyelerinden biri olan Üç Yıl, 1905 Devrimi’nden on yıl önce yazıldı. Hikâye bu geçici durgunluk döneminin belirgin izlerini taşıyor. Genç ve güzel Yuliya, kendisine deli gibi âşık olan Laptev’in evlenme teklifini, taşradaki can sıkıcı yaşamından kurtulmak ve doktor babasının bencilliğinden uzaklaşmak için kabul eder. Birlikte Moskova’ya giderler. Ancak taşradaki yaşamı belirleyen can sıkıntısı ve atalet büyük şehri de teslim almıştır.

Olgunluk dönemine ait eserlerin pek çoğunda yaptığı gibi, Çehov bu hikâyede de kahramanların durmadan şikâyet ettikleri hayatlarını değiştirmek için yeterince çaba göstermedikleri konusunu işler. İnsan ilişkileri ve duygular zamanın akışına bırakılmıştır. Hayatın getirdiği kimi yüklerin zamanla hafifleyeceği, kimi olumsuz duyguların onarılacağı umulur.

Mevcut Dosyalar:

FileAction
N1b8An1U_9Iq6gDownload

UYARI! Bu sayfada yer alan e-kitaplar tanıtım amaçlıdır. Yasal olarak indirmiş olduğunuz dosyanın 24 saat içersinde silinmesi gerekmektedir; silinmemesi durumunda tüm sorumluluk size aittir.

Share

Bir yanıt yazın